fot: Center-Team Odolanów

Bartosz Sikora zawodnik SSW CENTER-TEAM Odolanów zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy w kickboxingu. Walczył w kategorii Kadet Starszy waga – 69 kg formuła kick-light.

Zawody odbywały się w dniach 5 – 11 listopada w Czarnogórskiej Budvie. Bartosz stoczył trzy pojedynki, w ćwierćfinale spotkał się z Grekiem Bourasem Konstantinosem pokonując go w pierwszej rundzie, przełamując fizycznie, sędzia przerwał pojedynek. Kolejnym przeciwnikiem w półfinale był Czech Machacek Sebastien z którym zwyciężył na punkty 3:0. W finale spotkał się z aktualnym mistrzem Świata Izraelczykiem Asadem Karadem, po bardzo wyrównanej walce zwyciężył reprezentant Izraela 2:1.

Należy zaznaczyć, że jest to znakomity rok dla zawodnika klubu z Odolanowa. Bartosz w tym roku przegrał tylko jedną walkę i to właśnie podczas finału mistrzostw Europy. Wynik z Czarnogóry jest o tyle wybitnym osiągnięciem ponieważ był to debiut na zawodach międzynarodowym. W Polsce jest niekwestionowanym liderem w swojej kategorii zarówno w formułach ringowych jak i na macie.
ŹRÓDŁOCenter-Team Odolanów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments