Basen Miejski Ostrów Wielkopolski

Basen miejski otwarty już od 2 czerwca

Już w najbliższą sobotę 2 czerwca zostanie otwarty Ostrowski Basen Miejski „OLIMPIJSKA”. Przez pierwsze tygodnie basen będzie czynny każdego dnia od godziny 12.00 do 19.00.

– Poprzedni był znakomity. Na ostrowskim basenie odnotowaliśmy blisko 39 tysięcy odwiedzin. Pogoda jest piękna, zatem zapraszam mieszkańców na nasz piękny i nowoczesny obiekt – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Przez pierwsze tygodnie Basen Miejski „Olimpijska” będzie czynny każdego dnia od godziny 12.00 do 19.00. Godziny otwarcia ulegną zmianie od pierwszych dni wakacji.

– Od pierwszego dnia szkolnych wakacji czas ten zostanie wydłużony. Od niedzieli do czwartku będzie można z basenu korzystać od 10 do 20, od niedzieli do czwartku, oraz od 10 do 22 w piątki i soboty – informuje Wojciech Białas, prezes Miejskiego Zakładu Zieleni.

Ostrowska spółka zapewni także bezpieczeństwo dla osób, które będą z basenu korzystać – podpisane zostały umowy z ratownikami.

Od 2 czerwca do dyspozycji ostrowian będą tarasy ziemne, a także trawiasta plaża o powierzchni ponad 3 000 m2. Wzorem ubiegłego roku dostępne będą także leżaki. Obiekt posiada bardzo dużą ilość urządzeń rekreacyjnych, m.in.: sztuczną rzekę, ławki podwodne z masażem powietrznym, grotę sztucznej fali, masaż karku, gejzery powietrzne, grzybki wodne, masaż ścienny z ławką, leżanki powietrzne, zjeżdżalnie dla dzieci, zjeżdżalnie dla dorosłych, zabawki wodne dla dzieci.

Od nowego sezonu za pobyt na basenie będzie można zapłacić kartą płatniczą.

Basen Miejski „Olimpijska” – godziny otwarcia:

Od 2 czerwca do 22 czerwca: cały tydzień od godz. 12.00 do 19.00.

Od 23 czerwca do końca sezonu:

niedziela – czwartek 10.00 – 20.00,

piątek i sobota 10.00 – 22.00.

 

inf:UM Ostrów