Beata Klimek spotkała się z mieszkańcami

0

[ngg src=”galleries” ids=”15″ sortorder=”390,389,395,386,387,388,391,392,393,394,396″ display=”basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″]

W czwartek, 28 marca, na spotkaniu zorganizowanym przez Ostrowski Spacer Protestacyjny „Łańcuch Światła” z mieszkańcami spotkała się prezydent miasta, Beata Klimek.

Podczas spotkania poruszone zostały między innymi kwestie obchodów pierwszych wolnych wyborów do sejmu i senatu, wstąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej.

– Ja powołałam zespół w którym pracujemy nad tym, jak naszym mieszkańcom, ostrowianom, raz jeszcze pokazać ile Ostrów skorzystał na wejściu do Unii Europejskiej – mówiła prezydent Beata Klimek. – Chcemy także zorganizować debaty na których będziemy mówili o Unii Europejskiej w kategorii pewnego podsumowania, bilansu. Chcemy do tej debaty zaprosić naszych kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Niech nam powiedzą jak oni widzą unie i naszą w niej obecność.

Ważnym punktem spotkania były kwestie mowy nienawiści, znaków rasistowskich w naszym mieście. Jak mówiła Beata Klimek chce zorganizować akcje zamalowywania tych symboli, rozmawiać na ten temat oraz będzie nadal spotykała się z uczniami ostrowskich szkół i rozmawiała o mowie nienawiści, pomimo, że wysłano informacje do Ministerstwa Edukacji Narodowej o jej spotkaniach z uczniami.

Poruszone zostały również kwestie zbliżającego się strajku nauczycieli oraz egzaminów jakie czekają uczniów. Jak poinformowała Beata Klimek miasto jest w stałym kontakcie z dyrektorami szkół. W kwietniu egzaminy mają odbyć się w trzech szkołach podlegających miastu i w trosce o dobro dzieci organizowani będą nauczyciele, którzy te egzaminy będą mogli przeprowadzić.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments