Prezydent Ostrowa Beata Klimek uczestniczyła wczoraj we Wrocławiu w pogrzebie byłego biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka, który został ukarany przez Watykan w związku z zaniedbaniami w sprawie sygnalizowanych nadużyć seksualnych podległych mu księży.

Dzisiaj na portalu poznan.wyborcza.pl opublikowano rozmowę dziennikarza Gazety Wyborczej Piotra Żytnickiego z prezydent miasta Beatą Klimek, która uczestniczyła w pogrzebie biskupa Edwarda Janiaka. Jak można przeczytać, prezydent miasta uczestniczyła w pogrzebie jako osoba prywatna, gdzie jak mówi w rozmowie z dziennikarzem Gazety Wyborczej pojechała pożegnać osobę, która znała. Jednocześnie jak zaznaczyła nie zamierza osądzać biskupa Janiaka.

– Pojechałam jako Beata Klimek, ale jak biskup pełnił posługę w diecezji kaliskiej, to spotykaliśmy się – jako biskup i jako prezydent miasta. Podejmowaliśmy wiele działań społecznych. Pracowaliśmy wspólnie na rzecz naszych mieszkańców. To była relacja oparta na szacunku, partnerstwie, życzliwości. Jechałam po prostu pożegnać człowieka, którego znałam i lubiłam. Miał trudny i tragiczny koniec, ale ja nie zamierzam tego osądzać – czytamy w opublikowanym artykule.

Na uroczystościach jak czytamy dalej nie reprezentowała miasta, jednak udała się tam służbowym samochodem.

Cały tekst można przeczytać na internetowej stronie Gazety Wyborczej https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,27630771,prezydentka-pojechala-na-pogrzeb-biskupa-janiaka-niby-prywatnie.html
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Brak słów. I to wszystko za nasze pieniądze

Pojechała prywatnie służbowym samochodem z kierowcą. A kierowca to był tam prywatnie czy służbowo?

Pojechała pożegnać człowieka który ukrywał pedofilów. Masakra