Planowane są protesty w całym kraju podczas których kierowcy chcą czasowo zablokować stacje Orlenu. Jeden z protestów planowanych jest w Ostrowie.

Protest ma związek z wysokimi cenami paliw, a jak przekonuja organizatorzy wynikać one mogą z rekordowych marżach, gdyż – Orlen nadrabia w ten sposób stratę na kontraktach CO2. Ceny mają też być sztucznie utrzymywane, gdyż jak piszą organizatorzy „Nie ma żadnych technicznych przeszkód, aby cena benzyny spadła poniżej sześciu złotych

Na stronie internetowej blokujemyorlen.pl opublikowano miejsca protestów. Wśród lokalizacji znajduje się również stacja w Ostrowie Wielkopolskim na ulicy Poznańskiej 76. Ma się on odbyć w sobotę, 11 czerwca w godzinach 16.00 – 18.00.

Jak czytamy na powyższej stronie – Kierowcy, którzy chcą zamanifestować swoje niezadowolenie ze sztucznie wywindowanych cen paliw mogą to zrobić poprzez uczestnictwo w akcji „Blokujemy Orlen”. Protestujący mają zebrać się pod wybraną przez lokalnego organizatora akcji stacją paliw sieci Orlen, a następnie utworzyć „sztuczną” kolejkę do dystrybutorów aby przez określony czas blokować sprzedaż paliw.

Ponadto jak apelują organizatorzy – W trakcie protestów zachowujemy się zgodnie z prawem i słuchamy poleceń osoby koordynującej akcję.

Zobacz również: Jak szybko nadać paczkę? Odpowiedź jest jedna – InPost
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Prościej jest nie tankować na Orlenie od razu się obudza