W najbliższy poniedziałek, 5 sierpnia, przyjadą do Ostrowa Wielkopolskiego członkowie stowarzyszenia Grupa Stonewall w ramach Letniej Akademii Równości, której celem jest promowanie rzetelnej wiedzy na temat społeczności LGBT+ i równości.

 

Jak można przeczytać na stronie akcji – „Naszym celem jest promowanie rzetelnej wiedzy na temat społeczności LGBT+ i równości. Chcemy dotrzeć do miejsc, w których nie odbywają się jeszcze żadne wydarzenia o tematyce LGBT+. Wierzymy, że spokojna rozmowa jest w stanie przełamać szkodliwe stereotypy i wzmocnić świadomość problemów i postulatów gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transpłciowych.

W ramach pierwszej edycji akcji odwiedzimy siedem miast. W każdym z nich będziemy starać się dotrzeć do możliwie największej liczby mieszkańców i mieszkanek. Będziemy rozdawać informacyjne ulotki, tęczowe gadżety oraz specjalne limitowane puszki napoju Sprite. Przede wszystkim jednak będziemy rozmawiać z każdą osobą, która będzie chciała dowiedzieć się czegoś o LGBT+.”

 

Oprócz Ostrowa Wielkopolskiego podczas akcji odwiedzone zostaną Świdnica, Sandomierz, Biała Podlaska, Mrągowo, Grudziądz i Kołobrzeg.

Warto również przeczytać: Na badanie tomograficzne do domku ślimaka
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments