zdjęcie poglądowe,

Przed nami kolejna edycja wielkiej akcji „Sprzątania Świata”, która odbędzie się już w najbliższy piątek, 15 września również w Ostrowie Wielkopolskim oraz powiecie ostrowskim.

Tegoroczne hasło akcji brzmi „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Do Sprzątania Świata – Polska już w najbliższy piątek, 15 września, włączą się szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe.

W tegorocznej akcji wezmą udział m.in. uczniowie 16 ostrowskich szkół podstawowych oraz uczniowie szkół prowadzone przez Powiat Ostrowski. Każdy otrzyma niezbędne wyposażenie, m.in.: rękawiczki i worki na śmieci. Uczniowie sprzątać będą teren wokół szkolnych budynków, przyległych ulic, sąsiednich osiedli, parków oraz terenów zielonych.

Akcja „Sprzątanie Świata” trwa nieprzerwanie od 1994r., co oznacza, że dziś świat sprząta już drugie pokolenie Polaków. „Sprzątanie świata” ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej wśród młodzieży i dorosłych oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ na środowisko. Akcję organizuje Fundacja Nasza Ziemia. Tegoroczny wielki finał odbędzie się w całej Polsce w dniach 15-17 września.

Zobacz również: Monitoring w kolejnym miejscu w Ostrowie. Ma być bezpieczniej




Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments