Zdjęcie poglądowe. Ostrowscy radni. Zdjęcie z 30 grudnia 2019 roku

Podczas dzisiejszej sesji rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego radni przyjęli uchwałę o podwyżkach podatku od nieruchomości. Zaskakuje jednak, jak głosowali ostrowscy radni.

O tym, że wzrosnąć mogą podatki od nieruchomości w Ostrowie pisaliśmy kilka dni temu – WIĘCEJ na ten temat>>>. Dzisiaj podczas sesji Rady Miejskiej Ostrowa odbyło się głosowanie nad uchwałą o sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości w 2022 roku. Przed głosowaniem radny Klubu PIS Leszek Witoń złożył wniosek formalny w tej sprawie, gdzie wnosi on o pozostawienie stawek podatku od nieruchomości w 2022 w niezmienionej stawce podatkowej z roku 2021.

Wniosek ten w głosowaniu nie uzyskał wymaganej większości, gdyż za głosowało 11 radnych, przeciw 11, a nie głosowała radna Marzena Podskarbi (klub radnych PIS), która była na sali, ale nie oddała głosu.

W kolejnym głosowaniu już nad uchwałą o nowych stawkach podatku od nieruchomości radni, którzy najpierw głosowali za pozostawieniem stawek na niezmienionym poziomie nagle wstrzymują się od głosu. Tym samym uchwała zostaje przyjęta. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że głosowanie odbyło chwilę po pierwszym głosowaniu, podczas którego 11 radnych zagłosowało zupełnie inaczej.

Pełna treść projektu z uwzględnieniem stawek obowiązujących stawek w 2021 roku oraz proponowanych w przyszłym:

Ocenę tego jak głosowali radni oraz czy podwyżka podatków jest potrzebna, pozostawiam każdemu z mieszkańców Ostrowa.
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Szanowny autorze. Rada musiała podjąć uchwałę. Gdyby opozycja ją odrzuciła miasto w przyszłym roku nie miałoby żadnych podatków od nieruchomości. Nie udała się próba nie podniesienia podatków, ale jakieś podatki miasto musi pobierać. Takie stanowisko świadczy o odpowiedzialności radnych opozycji. O odpowiedzialności radnej PiS nauczycielce, która wcześniej wolała przeznaczyć 30 tys. na dziwny sad edukacyjny niż na pomoc psychologiczną dla dzieci, nie wspominam, bo mi wstyd za nią.

Last edited 2 lat temu by Janko

Ja odnoszę się tylko do głosowania, które dla mnie (i nie tylko mnie) jest niezrozumiałe. Jeśli jestem przeciwny pewnej kwestii lub za nią, to stale głosuje w ten sam sposób, a nie raz głosuje za czymś, a po chwili wstrzymuje się od głosu. Ponadto odnośnie próby niepodnoszenia podatków, a faktu, że miasto jakieś musi pobierać, jak dobrze czytam ustawę o podatkach i opłatach lokalnych (oczywiście mogę coś przeoczyć i się mylić): art. 20a. W przypadku nieuchwalenia stawek podatków lub opłat lokalnych, o których mowa w art. 5 ust. 1, art. 10 ust. 1 oraz art. 19 pkt 1 lit. a–d, stosuje się stawki obowiązujące w roku poprzedzającym rok podatkowy, z zastrzeżeniem ust. 2.

Reasumpcja czy jak to tam się nazywa a może kukizumpcja