zdjęcie poglądowe, fot: pixabay.com

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim czekają nie tylko zmiany dotyczące nowej siedziby, która właśnie powstaje ale również zmiany administracyjne.

W schronisku trwają obecnie prace modernizacyjne w wyniku których powstanie zupełnie nowy budynek. Koszt prac to około 6 mln złotych. Główny budynek schroniska rozbudowano o dodatkowe piętro, gdzie powstanie m.in. zaplecze socjalno – sanitarne dla pracowników, weterynarza i wolontariuszy, pomieszczenie adopcyjne dla zwierząt oraz osobne pomieszczenia dla psów i kotów chorych, w kwarantannie, matek z małymi oraz woliera dla kotów zdrowych. Na nowo zagospodarowany będzie plac i wybieg dla zwierząt, obiekt zostanie doświetlony, pojawi się nowy monitoring, powstanie parking.

Schronisko działa na zasadzie porozumienia międzygminnego w sprawie powierzenia Gminie Miasto Ostrów Wielkopolski zadania związanego z prowadzeniem schroniska dla bezdomnych zwierząt zlokalizowanego na gruntach wsi Wysocko Wielkie Gmina Ostrów Wielkopolski.

Na koniec roku 2023 było ono zawarte z Gminą Sośnie, Gminą Ostrów Wielkopolski, Odolanów, Przygodzice i Nowe Skalmierzyce. Po nowym roku do porozumienia ponownie dołączyła Gmina Raszków, która w ubiegłym roku zrezygnowała i wybrała schronisko na innym terenie.

  To nie jedyna zmiana w schronisku. Do bardzo ważnej zmiany dojdzie 1 kwietnia, gdyż na ten moment zawarta jest umowa na świadczenie usługi polegającej na prowadzeniu Międzygminnego schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim, na czas określony do dnia 31 marca 2024 roku przez firmę, która wygrała organizowany coroczny przetarg.

  Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego przegłosowana została uchwała w sprawie powierzenia spółce komunalnej CRK Zieleń i Rekreacja Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Ostrowie Wielkopolskim zadań własnych Miasta Ostrów Wielkopolski, czyli w tym przypadku prowadzenia Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim. Spółka będzie prowadzić schronisko od 1 kwietnia 2024 roku.

  Oczywiście nasuwają się pytania, czy wyjdzie to zwierzakom w schronisku na dobre? Nie ma w uchwale informacji na temat jak będzie wyglądał wybór kierownika schroniska. Nie udzielono nam również odpowiedzi na to pytanie skierowane do Urzędu Miejskiego w Ostrowie.

  Jest to jednak bardzo ważna kwestia, gdyż naszym zdaniem od osoby prowadzącej schronisko i doboru przez nią współpracowników, wolontariuszy zależy dobro zwierząt. W ostatnich latach w mediach przewijały się różne dyskusje na temat prowadzenia naszego schroniska i zastrzeżeń, co do jego funkcjonowania, kierownictwa. Jak będzie wyglądała sytuacja w tym przypadku, przekonamy się już niebawem i mamy nadzieję, że odbędzie się to dla dobra zwierząt, które przebywają w schronisku.

  Zobacz również: Modernizacja Parku Kilińskiego. Robi się zielono

  Zobacz również: Nagrody i premie w ostrowskim Urzędzie Miejskim. Takie kwoty wypłacono w 2023 roku
  Subscribe
  Powiadom o
  2 komentarzy. Dodaj swój....
  Inline Feedbacks
  View all comments

  Schronisko funkcjonuje bardzo dobrze. Wystarczy zobaczyć w jakim stanie są tam teraz zwierzaki. Ktoś chyba chce nieźle zaszkodzić innym .

  Chwilę było dobrze to znów muszą coś zepsuć . Klimkówka chce ewidentnie zostawić po sobie niezły smród.