Seniorzy Gminy Ostrów Wielkopolski będą mogli korzystać na preferencyjnych warunkach korzystać z  ostrowskiej oferty kulturalnej, czy sportowej. Z myślą o seniorach Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk podpisał porozumienie z Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beatą Klimek.

Karta Seniora Gminy Ostrów Wielkopolski uruchomiona zostanie 1 sierpnia i skierowana jest do mieszkańców powyżej 60. roku życia. Ma na celu wzmocnienie aktywności społecznej, poprawę jakości życia seniorów poprzez stworzenie i rozwijanie systemu ulg i preferencji. Umożliwiają one większy dostęp do różnorodnych produktów i usług, dóbr kultury i rozrywki oraz zachęcają seniorów do uczestnictwa w wydarzeniach społecznych, kulturalnych i sportowych.

– Seniorzy gminni są aktywni od wielu lat, wielu z nich uczestniczy w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego wieku, czy w grupie Optymiści, a czasami też wspominają, że oni nie mają tej karty, tak jak ich koleżanki i koledzy mieszkający w mieście i warto byłoby to zrobić – mówił podczas podpisania porozumienia Wójt Gminy Ostrów Wielkopolski Piotr Kuroszczyk. – Dzisiaj się to dokonana, a fizycznie te karty będziemy wydawać w miesiącu sierpniu.

Wnioski o wydanie Karty Seniora Gminy Ostrów Wielkopolski będzie można składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej przy Alejach Powstańców Wielkopolskich 12 (dawny budynek Urzędu Gminy).

Seniorzy z Gminy Ostrów Wielkopolskim dzięki podpisanemu porozumieniu będą mogli korzystać z sześciu ulg, które można zrealizować na terenie Ostrowa Wielkopolskiego:

  • seanse filmowe organizowane w Kinie „Komeda” 3D;
  • imprezy organizowane przez Ostrowskie Centrum Kultury;
  • imprezy organizowane w Forum Synagoga;
  • korzystanie z lodowiska z funkcją rolkowiska;
  • korzystanie z Basenu Miejskiego „Olimpijska”;
  • korzystanie z Parku Olbrzymich Owadów na terenie zalewu Piaski Szczygliczka.

– My jako miasto Ostrów Wielkopolski bardzo chętnie dzielimy się z seniorami, z pozostałymi samorządami tym, co w naszej ofercie mamy najatrakcyjniejszego. Te atrakcyjne obiekty są dostępne przy korzystaniu z Karty Seniora nie tylko dla ostrowskich seniorów ale także dla seniorów na mocy podpisanego porozumienia z terenu gminy Ostrów Wielkopolski – mówi Beata Klimek, prezydent miasta. – Budujemy na terenie powiatu ostrowskiego własną, rodzimą aglomerację społecznych programów. Ogromnie się cieszę, że do tej inicjatywy przyłączają się w tak aktywny sposób kolejne gminy powiatu. Liczę, że ta mapa na koniec 2023 roku zapełni się cała i pozostałe gminy również do tych programów przystąpią. Myślę, że polityka senioralna jest naszą wspólną sprawą. Jako Miasto Ostrów Wielkopolski bardzo chętnie dzielimy się z seniorami, z pozostałymi samorządami tym, co w naszej ofercie mamy najlepszego. Jednocześnie zapraszam seniorów do odwiedzenia w Ostrowie Wielkopolskim także Ogródków Jordanowskich, czy skorzystania z oferty kulturalnej amfiteatru. Tu karta seniora nie jest wymagana.

Na mocy porozumienia, gmina pokrywa różnicę za udzielone seniorom zniżki i zwraca ją miastu. Seniorzy w kartach mają specjalne chipy, które pozwalają na odnotowanie skorzystania ze zniżki z przypisaniem osoby do danej gminy. Dzięki temu wiadomo ile osób z sąsiednich gmin skorzystało z ulg i jaką różnicę musi pokryć dana gmina.