Podczas trwającej Sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego radny Andrzej Kornaszewski złożył interpelacje skierowaną do Beaty Klimek, prezydent miasta Ostrowa dotyczącą dużego wzrostu opłat za ogrzewanie.

– Pani prezydent, czy prawdą jest, że Ostrowski Zakład Ciepłowniczy wystąpił do Urzędu Regulacji Energetyki z wnioskiem o zatwierdzenie nowej taryfy ciepła w której nowa stawka za 1 GJ najpopularniejszych grup użytkowników od G2 do G5 ma wynieść 100zł netto, co w odniesieniu do dzisiaj obowiązującej stawki 49,31 zł miałoby stanowić wzrost cen o 102,8%. W odniesieniu do taryfy obowiązującej rok temu w maju jest to wzrost o 178% – pyta w swojej interpelacji radny Andrzej Kornaszewski.

Dlatego też radny domaga się od spółki oraz prezydent miasta ujawnienia wszystkich wydatków Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego niezwiązanych z ogrzewaniem.

AKTUALIZACJA. godz. 11.45

Udzielając odpowiedzi na pytanie radnego z-ca prezydent miasta Mikołaj Kostka poinformował, że – Na tym etapie mogę potwierdzić, że stosowny wniosek przez zarząd spółki do Urzędu Regulacji Energetyki o zatwierdzenie nowych taryf tak jak to było w zeszłym roku został złożony. Wtedy mieliśmy do czynienia chyba z dwoma wnioskami, które były kierowane z OZC do URE. Wniosek został złożony i czeka na rozpatrzenie. W tej chwili trudno przesądzać w jakiej formie zostanie on rozpatrzony. (…) Prezes zarządu na podstawie danych, głównie struktury kosztów i wpływu tych kosztów nie miał wyjścia. Był zobligowany aby wniosek do URE złożyć.

Do sprawy będziemy wracać i opublikujemy pełną odpowiedź prezydent miasta na złożoną interpelacje.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments