Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów w Ostrowie wprowadza większą opłatę za zagospodarowanie odpadów zielonych w workach.

Mieszkańcy Ostrowa od dłuższego czasu skarzą się na problematyczny zapach z ostrowskiego wysypiska. W ramach prac zmierzających do zlikwidowania tego problemu RZZO wprowadza zmiany cennika, które dotyczą zagospodarowania odpadów zielonych.

Mieszkańcy Ostrowa i części gmin zbierają odpady zielone do specjalnych pojemników, ale od pozostałych gmin otrzymujemy odpady zielone w workach. A mówiąc najprościej, w workach „zielone” szybciej gnije i bardziej śmierdzi – mówi Marzena Wodzińska, prezes Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów.

RZZO nie może z prawnego punktu zakazać dostarczania odpadów zielonych w workach, jednak jak podkreśla Marzena Wodzińska – „jak to się mówi, cena czyni cuda, więc „śmierdzące” będzie droższe”.

Od 1 lutego 2021 roku cena zagospodarowania tony odpadów w workach, a więc także zanieczyszczonych tworzywami sztucznymi będzie kosztować 550 zł. Dla porównania cena za zagospodarowanie 1 tony odpadów zielonych, zbieranych do pojemników, wynosi obecnie 400zł.

Wprowadzana zmiana ma wpłynąć na gminy, żeby zmieniły sposób zbiórki odpadów, a tym samym zmniejszył się nieprzyjemny zapach na ostrowskim Zębcowie.
3 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Podrożeją bo ktoś musi zapłacić za te perfumy i tyle w temacie

Komu śmierdzi to śmierdzi. Są osoby którym nie śmierdzi

Powinna być jeszcze większa opłata. U nas śmierdzi a inni mają to gdzieś