W najbliższą niedzielę 28 maja odbędzie się piknik „Zielono Mi” Otwarte Ogrody Lipskich w Lewkowie. Podczas pikniku zaplanowano wiele atrakcji nie tylko dla najmłodszych, ale również dla wszystkich „starszych” odwiedzających w tym dniu Muzeum w Lewkowie Zespół Pałacowo-Parkowy.

Spotkanie w Lewkowie rozpocznie się o godzinie 11.30 mszą św. w intencji mieszkańców wsi powiatu ostrowskiego w kościele parafialnym w Lewkowie, a następnie około godz. 12:30 złożone zostaną wiązanki kwiatów przy grobowcu rodu Lipskich. Oficjalne otwarcie pikniku rozpocznie się o godz. 13:00 na terenie Zespołu Pałacowo- Parkowego w Lewkowie.

Niedzielne popołudnie wypełnione będzie wieloma atrakcjami. Zapraszamy wszystkich do udziału. Przygotowaliśmy wiele ciekawych propozycji – mówi Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego Piotr Walkowski.

W ogrodach rozłożone zostaną zamki dmuchane, będące bezpłatną atrakcją dla najmłodszych uczestników pikniku. Ponadto na dzieci czekać będą animatorzy. Zaplanowane są liczne pokazy m.in.  strażackich drużyn ochotniczych oraz konkurs plastyczny. Będzie można również oznakować rowery. Aeroklub Ostrowski, wykonując loty, zrzucać będzie „z nieba” cukierki. Odbędą się również występy artystyczne dzieci i młodzieży oraz występ zespołu muzycznego Young-Bang.

W ramach piknikowego konkursu dziesięć Kół Gospodyń Wiejskich przygotuje potrawy, na najlepszą „zieloną zupę”.  W kuchni zagoszczą takie składniki, jak: brokuły, zielony groszek, szczaw, perz, pokrzywy, lebioda.

Osoby, które odwiedzą w tym czasie Zespół Pałacowo-Parkowy w Lewkowie, będą mogły za symboliczną opłatą skosztować nie tylko „zielonej zupy”, ale także lemoniady z bzu lub popularnego w ogrodach mlecza, czyli mniszka lekarskiego. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich częstować będą także ciastem z sezonowymi owocami.

Podczas pikniku zwiedzić będzie można również Pałac z przewodnikiem, który wyruszy na oprowadzanie o pełnych godzinach 14.00, 15.00 i 16.00. Oczywiście będzie można również zwiedzić pałac samemu. Koszt zwiedzenia to ok. 25 zł. dla czteroosobowej rodziny.

Zobacz również: Muzeum w Lewkowie wyróżnione nagrodą Izabella 2022
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments