Na trybunie głównej Stadionu Miejskiego rozpoczęły się prace związane z montażem windy, która ułatwi osobom z niepełnosprawnościami dostęp do trybun. Prace zakończyć się mają do końca kwietnia.

– Chcemy, by jak najwięcej miejskich obiektów było dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Kładziemy na to nacisk przy planowaniu każdej nowej inwestycji. Zależy nam jednak także na tym, by istniejące już obiekty takie usprawnienia posiadały. Tak właśnie jest w przypadku ostrowskiego stadionu. Będąc na meczach widzę osoby poruszające się na wózkach, które są tu kibicować żużlowcom lub piłkarzom. Nowa winda znacznie im to ułatwi. Liczę, że w nowym sezonie będziemy mogli tu zasiąść, by razem kibicować naszym zawodnikom – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Udźwig windy to 630 kg (8 osób), a wymiary kabiny 1,1x 1,4×2,15 m. Panel dyspozycji zostanie wyposażony w podświetlane przyciski opisane także pismem brajlowskim. Dodatkowo, w kabinie, funkcjonował będzie system informacji głosowej.  

Koszt prac to blisko 154 tys. złotych brutto i mają one zakończyć się do końca kwietnia.

Zobacz również: Będą konsultacje społeczne z mieszkańcami dotyczące terenu między ulicami Kościuszki i Wrocławską
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments