Policja Kontrola prędkości

Ostrowscy policjanci, w sobotę 14 października zatrzymali kierowcę ciężarowego Mana, który na obowiązującej pięćdziesiątce jechał blisko 80km/h. To nie było jedyne przewinienie kierującego.

W sobotę, patrol ruchu drogowego na terenie powiatu ostrowskiego zatrzymał do kontroli drogowej samochód ciężarowy, którego kierujący przekroczył prędkość o 29 km/h. Kierował nim 31-letni mężczyzna, a zapytany o prawo jazdy powiedział, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem marki MAN. Funkcjonariusze potwierdzili słowa kierującego w policyjnych systemach i jak dodatkowo ustalili kierujący posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów do 2024 roku.

Policjanci uniemożliwili dalszą podróż kierowcy. Teraz 31-latka czekają spore konsekwencje prawne. Naruszając zakaz prowadzenia pojazdów popełnił przestępstwo wynikające z artykułu 244 kodeksu karnego za które grozi kara więzienia od 3 miesięcy do lat 5.

Natomiast zgodnie z przepisami art. 94 kw, za prowadzenie pojazdu mechanicznego bez uprawnień, grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1 500 złotych, a maksymalnie do 30 000 zł.

Zobacz również: Wjechał w płot. Kierowca oddalił się
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments