Ostrowski Zakład Ciepłowniczy w ramach podejmowanych działań związanych z walką ze smogiem i ochroną środowiska wprowadza program bezpłatnych pomiarów strat ciepła w budynkach przy użyciu kamery termowizyjnej.

– Obok zmian systemu ogrzewania i nowych podłączeń do miejskiej sieci cieplnej szczególnie ważna jest efektywność energetyczna budynków – podkreśla Jan Grześkowiak, prezes Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego.

OZC planuje wprowadzić dla odbiorców, którzy ponoszą znaczne koszty za ogrzewanie bezpłatne pomiary strat ciepła w budynkach przy użyciu kamery termowizyjnej. Bezpłatne pomiary termowizyjne skierowane będą również dla nowych odbiorców ciepła, którzy podpiszą umowę przyłączeniową. Będzie to startowy bonus za podłączenie się do systemu ciepłowniczego.

– Celem akcji jest zwrócenie uwagi na fakt, że straty ciepła w budynkach obciążają budżety mieszkańców i powodują niepotrzebną emisję zanieczyszczeń do środowiska – wskazuje Mariusz Bolach, dyrektor ds. technicznych Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego.

Ciepło, które ucieka z budynku na zewnątrz, powoduje niepotrzebne zwiększanie ilości paliwa, którym ogrzewamy danych obiekt. Najgorsza jest jednak sytuacja w budynkach ogrzewanych paliwem stałym, gdyż oprócz zużycia większej ilości paliwa na podgrzanie zwiększona jest również emisja zanieczyszczeń do atmosfery, pyłów PM10, PM 2,5 i innych substancji, które są szkodliwe dla zdrowia.

W pierwszym etapie bezpłatnym badaniem prowadzonym przez OZC zostaną objęte budynki wielolokalowe zużywające najwięcej ciepła oraz mieszkańcy nowo podłączani do miejskiej sieci cieplnej.
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments