Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Interesuje Cię biuro rachunkowe online, ale nie jesteś pewny, czy faktycznie warto nawiązać współpracę przez Internet? W niniejszym artykule przedstawiamy kilka zalet oraz korzyści, jakie daje nie tylko samo biuro rachunkowe online, ale i usługi księgowe online.

  1. Czym jest biuro rachunkowe online?
  2. Usługi księgowe online – kto właściwie może z nich skorzystać?

Prowadzisz firmę czy działalność gospodarczą? Na pewno już wiesz, że niełatwo jest prowadzić również odpowiednio księgowość. Szczególnie jeśli nie do końca znasz się na rachunkowych sprawach. Chciałbyś nawiązać współpracę z księgową w prosty i przyjemny sposób? Dziś sporą popularnością wśród przedsiębiorców cieszą się biura rachunkowe online! Czym właściwie jest biuro rachunkowe online? Odpowiadamy w niniejszym wpisie.

Czym jest biuro rachunkowe online?

Co to jest internetowe biuro rachunkowe ostrów wlkp i jakie usługi oferuje? Biuro rachunkowe online to nic innego jak standardowe biuro, które świadczy usługi księgowe, ale w formie zdalnej – przez Internet. Zatem przedsiębiorca kontaktuje się oraz przekazuje dokumenty zdalnie, bez konieczności wychodzenia z domu. To gwarancja nie tylko wygody, ale i oszczędności czasu.

Do zalet biura rachunkowego online zalicza się przede wszystkim to, że przedsiębiorca nie musi za każdym razem jeździć do biura, aby przekazać dokumenty. Finansową dokumentację można dziś bez problemu przesłać przez Internet, wykorzystując do tego odpowiednią aplikację. Ponadto w razie potrzeby można również skontaktować się z doradcą podatkowym online – na przykład gdy masz wątpliwości związane z finansowaniem przedsiębiorstwa. Coraz więcej zainteresowanych korzysta również z czegoś takiego, jak wirtualne biuro. To doskonała alternatywa dla tych, którzy chcą skutecznie obniżyć koszt swojej działalności.

Usługi księgowe online – kto właściwie może z nich skorzystać?

Z reguły każde biuro rachunkowe online ma w swojej ofercie również usługi księgowe. Kto może z nich skorzystać? Każdy, w tym również mikroprzedsiębiorcy i małe firmy, szczególnie te, które rozliczają się metodą ryczałtową w oparciu o tak zwaną podatkową księgę przychodów i rozchodów. Księgowość online to doskonałe rozwiązanie dla takiego przedsiębiorstwa, w którym dokonywane są przede wszystkim proste i z reguły powtarzalne czynności i działania gospodarcze.

Dzięki odpowiedniej aplikacji możliwe jest wystawianie faktur oraz zdobywanie informacji, kiedy te zostały opłacone. Zainteresowany również ma dostęp do własnych wyników finansowych. W niektórych przypadkach dokumenty można dodawać za pośrednictwem zdjęć ze smartfona. Ponadto każdy przedsiębiorca, który ma tylko taką potrzebę, może również spotkać się z księgową osobiście.

Warto pamiętać także o tym, że z reguły kontrole z Urzędu Skarbowego przeprowadzane są w siedzibie biura rachunkowego, z którym nawiążesz współpracę.

W przypadku księgowości online w formie zdalnej prowadzone jest nie tylko sama księgowość, ale i doradztwo. To po prostu połączenie tradycyjnej księgowości z dostępem do informacji i narzędzi przez Internet. Przedsiębiorca w ramach takiej współpracy otrzymuje przede wszystkim obsługę podatkową, porady księgowe, doradztwo podatkowe, sporządzanie oraz wysyłkę deklaracji podatkowych oraz ewentualną pomoc w założeniu firmy. Księgowa online zajmuje się nie tylko fakturowaniem, ale i analizowaniem umów oraz wyciągów KRS. Ponadto również reprezentuje przedsiębiorstwo przed odpowiednim Urzędem Skarbowym. Oprócz tego przedsiębiorcy udostępnia się specjalną aplikację, dzięki której w szybki i prosty sposób będzie mógł sprawdzać najważniejsze informacje, które wiążą się z księgowością firmy.

Dobre biuro księgowe ma doświadczenie jeżeli chodzi o prowadzenie ewidencji środków trwałych i prowadzenie akt osobowych pracowników. Dzięki temu nie ma ryzyka, że dojdzie do popełnienia błędów. Firma zadba również o sporządzanie deklaracji podatkowych, sporządzanie list płac i o profesjonalną obsługę w wielu innych dziedzinach. Nic więc dziwnego, że profesjonalne usługi księgowe są ważne dla każdego przedsiębiorcy.
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Korzystam z efaktoringu w NFG i narzekać nie mogę – szybko działają i cenowo są przystępni.

Ja to w sumie od dawna korzystam z oferty narodowego funduszu gwarancyjnego jeśli chodzi o faktury. Mają dobrą organizację efaktoringu i jestem bardzo zadowolona