Bliżej do „Czystego Powietrza” w gminie Ostrów

0

W Gminie Ostrów Wielkopolski można będzie załatwić wszystkie formalności związane ze złożeniem wniosku do Programu Priorytetowego Czyste Powietrze i otrzymać fachową poradę. W poniedziałek 15 lipca w sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego wójt gminy Ostrów Piotr Kuroszczyk odebrał porozumienie o współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w sprawie Programu Priorytetowego Czyste Powietrze.

 

– Cieszę się, że program „Czyste Powietrze” cieszy się w gminie Ostrów Wielkopolski dużym zainteresowaniem. Wpłynęło 119 wniosków, co w porównaniu z innymi gminami podobnej wielkości jest bardzo dobrym wynikiem. Do tej pory nasi mieszkańcy musieli szukać merytorycznego wsparcia przy składaniu wniosków do programu „Czyste Powietrze” w innych instytucjach. Teraz to się zmieni, gdyż do ich dyspozycji będzie specjalnie przeszkolony urzędnik, który na miejscu pomoże w wypełnieniu wniosków. Ponadto, część ze złożonych u nas wniosków będzie również rozpatrywana w gminie. – tłumaczy wójt Piotr Kuroszczyk.

Włączenie gmin w proces obsługi Programu ma na celu usprawnienie jego realizacji oraz dotarcie do jak największej liczby potencjalnych wnioskodawców. Zgodnie z założeniami porozumienia, to gminy będą teraz przyjmować klientów ze swojego terenu, zainteresowanych modernizacją kotłowni, czy termomodernizacją budynku.

fot: wfosgw.poznan.plSubscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments