BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski pokonała we własnej hali w poniedziałkowym spotkaniu HydroTruck Radom 59:51. Spotkanie poprzedziły 24 sekundy ciszy ku czci Kobego Bryanta.

Początek spotkania należał do ostrowskich zawodników, którzy po 10 minutach prowadzili 20:9. W drugiej kwarcie radomianie zbliżyli się do gospodarzy na sześć punkty, jednak seria 7:0 pozwoliła ostrowianom kontrolować sytuację. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 34:21.

Po zmianie stron radomianie rozpoczęli serią 10:1 i po kolejnych akcjach Adriana Boguckiego zbliżyli się na zaledwie cztery punkty. Spotkanie się wyrównało, jednak długo BM Slam Stal utrzymywała przewagę. Goście doprowadzili jednak po trafieniach Carla Lindboma i Marcina Piechowicza do wyrównanie, a po rzutach wolnych objeli prowadzenie 45:43.

W ostatniej kwarcie toczyła się zacięta wyrównana walka, jednak na około trzy minuty przed końcem akcja Pauliusa Dambrauskasa dała ostrowianom pięć punktów przewagi. Ostatecznie BM Slam Stal zwyciężyła 59:51.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – HydroTruck Radom 59:51 (20:9, 14:12, 9:24, 16:6)

BM Slam Stal: Jay Threatt 11, Daniel Szymkiewicz 10, Jarosław Mokros 9, Nikola Jevtović 7, Jakub Garbacz 6, Przemysław Żołnierewicz 5, Filip Dylewicz 5, Darnell Jackson 4, Paulius Dambrauskas 2.

HydroTruck: Adrian Bogucki 23, Obie Trotter 12, Carl Lindbom 11, Marcin Piechowicz 4, Wojciech Wątroba 3, Rod Camphor 0, Artur Mielczarek 0, Filip Zegzuła 0.