Koszykarze BM Slam Stali Ostrów przegrali dzisiaj przed własną publicznością z WKS Śląsk Wrocław 80:100. Po 15 punktów dla ostrowskiego zespołu rzucili Jay Threatt i Filip Dylewicz.

W spotkanie lepiej weszli goście, którzy dzięki trafieniom Michała Gabińskiego mieli małą przewagę. Stalówka jednak odpowiada i przez pierwsza kwartę mecz był bardzo wyrównany. Ostatecznie WKS Śląsk po 10 minutach prowadził 23:21.

Początkowo druga kwarta była bardzo podobna, a żadna z drużyn nie była w stanie budować przewagi. Jednak goście po trójkach Mathieu Wojciechowskiego oraz Devoe Josepha uciekli na osiem punktów. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 37:45 dla gości.

W trzeciej kwarcie kolejne trójki wrocławian dały nawet 14 punktów przewagi gościom. Stalówka starała się odpowiadać, jednak WKS kontrolował sytuację na parkiecie. Po 30 minutach było 63:77. W ostatniej kwarcie goście kontrolowali sytuacje i systematycznie powiększali przewagę. Ostatecznie wrocławianie zwyciężyli 100:80.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – WKS Śląsk Wrocław 80:100 (21:23, 16:22, 26:32, 17:23)

BM Slam Stal Ostrów: Filip Dylewicz 15, Jay Threatt 15, Nikola Jevtović 11, Jarosław Mokros 10, Jakub Garbacz 9, Daniel Szymkiewicz 8, Przemysław Żołnierewicz 7, Paulius Dambrauskas 3, Łukasz Wiśniewski 2, Szymon Ryżek 0.

WKS Śląsk Wrocław: Mathieu Wojciechowski 18, Aleksander Dziewa 18, Devoe Joseph 17, Michael Humphrey 14, Kamil Łączyński 11, Torin Dorn 10, Michał Gabiński 9, Michał Jodłowski 2, Jakub Musiał 0, Andrew Chrabascz 0, Norbert Kulon 0, Tomasz Żeleźniak 0.