Koszykarze BM Slam Stal Ostrów przegrali dzisiejsze wyjazdowe spotkanie z Hydro Truck Radom – 74:80. Najwięcej punktów dla ostrowskiego zespołu zdobył Jay Threatt.

Ostrowianie rozpoczęli dzisiejsze spotykanie od punktów zdobytych przez J. Threatt, jednak gospodarze szybko odpowiadają i doprowadzają do remisu. Radomianie obejmują następnie prowadzenie, które utrzymują do końca kwarty.

W drugiej kwarcie gospodarze powiększają początkowo prowadzenie do 8 punktów, ale ostrowianie nie pozwalają odskoczyć rywalom. Na niecałe 4 minuty przed końcem koszykarze BM Slam Stal po trafieniu P. Dambrauskas obejmują 1 punktowe prowadzenie. Radomianie odpowiadają i ponownie obejmują prowadzenie. Po 20 minutach gry mieliśmy wynik 37:34 dla gospodarzy.

Po zmianie stron ostrowski zespół szybko odrabia stratę i uzyskuje prowadzenie, które zwiększa do końca kwarty. Po 30 minutach ostrowski zespół prowadził 11 punktami. W ostatniej kwarcie BM Slam Stal początkowo powiększa przewagę do 13 punktów, jednak rywale stopniowo odrabiają stratę i na minutę przed końcem obejmują prowadzenie. Na 49 sekund przed końcem P. Żołnierewicz wykorzystuje 1 rzut wolny, jednak do końca spotkania trafiali już tylko gospodarze. Ostatecznie Hydro Truck Radom wygrywa z BM Slam Stal Ostrów 80:74.

Hydro Truck Radom – BM Slam Stal Ostrów 80:74 (24:16, 13:18, 14:28, 29:12)

Hydro Truck Radom: Carl Lindbom 17, Marcin Piechowicz 14, Adrian Bogucki 14, Rod Camphor 13, Obie Trotter 11, Jakub Zalewski 4, Daniel Wall 3, Wojciech Wątroba 2, Efe Uwadiae-Odigie 2, Filip Zegzuła 0.

BM Slam Stal Ostrów : Jay Threatt 15, Jarosław Mokros 11, Paulius Dambrauskas 11, Jakub Garbacz 10, Przemysław Żołnierewicz 9, Daniel Szymkiewicz 8, Nikola Jevtović 8, Yancy Gates 2.