BM Slam Stal Ostrów przegrała wyjazdowe spotkanie ze Startem Lublin 72:84. Najlepszy w ostrowskim zespole Jay Threatt zanotował dla BM Slam Stali 17 punktów i 7 asyst.

Na początku spotkania lublinianie obejmują prowadzenie 8:2. BM Slam Stal dość szybko odrabiała jednak straty, a dzięki rzutowi z dystansu Filipa Dylewicza doprowadza do remisu. Gospodarze jednak ponownie uciekają i ostatecznie po 10 minutach było 29:17.

W drugiej kwarcie Start Lublin kontrolował początkowo sytuację, jednak ostrowianie systematycznie odrabiają cześć strat i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 40:38.

BM Slam Stal rozpoczęła trzecią kwartę od serii 10:0 jednak była to tylko chwilowy zastój gospodarzy. Start odpowiada w końcówce kwarty serią 12:0 i po 30 minutach było 65:52. W czwartej kwarcie lublinianie spokojnie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie Start zwyciężył 84:72!

Start Lublin – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 84:72 (29:17, 11:21, 25:14, 19:20)

Start Lublin: Martins Laksa 17, Tweety Carter 15, Brynton Lemar 13, Mateusz Dziemba 11, Kacper Borowski 9, Jimmie Taylor 8, Damian Jeszke 8, Roman Szymański 3, Grzegorz Grochowski 0, Bartłomiej Pelczar 0.

BM Slam Stal Ostrów: Jay Threatt 17, Filip Dylewicz 16, Paulius Dambrauskas 12, Nikola Jevtović 8, Przemysław Żołnierewicz 7, Jakub Garbacz 6, Daniel Szymkiewicz 4, Łukasz Wiśniewski 2, Jarosław Mokros 0, Szymon Ryżek 0.