Koszykarze BM Slam Stal Ostrów przegrali dzisiaj wyjazdowe spotkanie z PGE Spójnią Stargard 66:80. W ostrowskim zespole wyróżniał się dzisiaj Daniel Szymkiewicz z 17 punktami i 7 zbiórkami.

Gospodarzy w dzisiejszym spotkaniu po raz pierwszy poprowadził były trener ostrowskiego zespołu Jacek Winnicki. W pierwszej kwarcie toczyła się wyrównana walka, a ostrowski zespół prowadził nawet na 3 minuty przed końcem kwarty 4 punktami. Gospodarze jednak szybko wyrównują i ostatecznie po pierwszej kwarcie prowadzili 16:15.

Na początku drugiej kwarty stargardzianie odskoczyli na osiem punktów. Systematycznie zwiększali prowadzenie i pierwszej połowie ekipa trenera Jacka Winnickiego wygrywała 51:35.

Po zmianie stron ostrowianie zbliżyli się nawet na 11 punktów do rywali, ale na więcej stargardzianie nie chcieli pozwolić. Po trójce Piotra Pamuły po 30 minutach było 63:49. W ostatniej kwarcie gospodarze kontrolowali sytuacje i ostatecznie PGE Spójnia wygrała 80:66.

PGE Spójnia Stargard – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 80:66 (16:15, 35:20, 12:14, 17:17)

PGE Spójnia Stargard: Raymond Cowels 30, Darnell Jackson 11, Tomasz Śnieg 10, Mateusz Kostrzewski 8, Piotr Pamuła 6, Tony Bishop 6, Bartosz Bochno 5, Peter Olisemeka 4, Jokubas Gintvainis 0.

BM Slam Stal Ostrów: Daniel Szymkiewicz 17, Jay Threatt 13, Paulius Dambrauskas 10, Nikola Jevtović 7, Donte McGill 6, Filip Dylewicz 5, Przemysław Żołnierewicz 4, Jarosław Mokros 4, Jakub Garbacz 0.