Koszykarze BM Slam Stali Ostrów przegrali dzisiejsze wyjazdowe spotkanie z Kingiem Szczecin – 73:75. Dzisiejsze spotkanie było bardzo ważne dla obu zespołów przed ostateczna walką o play-offy .

Ostrowianie lepiej zaczęli spotkanie i utrzymywali przewagę, niestety tylko do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron to gospodarze zaczęli przeważać.

W końcówce spotkania gospodarze prowadzili 73:65, wtedy trener Łukasz Majewski poprosił o przerwę po której dzięki trafieniom Przemysława Żołnierewicza i Daniela Szymkiewicza doprowadzili do wyrównania. Niestety Paweł Kikowski trafia w końcówce dla Kinga i to gospodarze wygrali dzisiejsze spotkanie.

Najlepszym strzelcem w ostrowskim zespole był Jay Threatt, który rzucił 14 punktów.

King Szczecin – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 75:73 (16:23, 23:21, 19:10, 17:19)