BM Slam Stal wygrywa z MKS Dąbrowa Górnicza /foto/

0

Koszykarze BM Slam Stali Ostrów pokonali w sobotnim spotkaniu 19. kolejki Energa Basket Ligi we własnej hali MKS Dąbrowa Górnicza 87:77. Najwięcej punktów dla ostrowskiego zespołu zdobył dzisiaj Daniel Szymkiewicz.

BM Slam Stal zaczęła dzisiaj od mocnego uderzenia i po kontrach wykończonych przez Jarosława Mokrosa i Przemysława Żołnierewicza było już 14:0. MKS swoje pierwsze punkty zdobył dopiero po ponad pięciu minutach spotkania. Ostatecznie po 10 minutach było 26:16.

W drugiej kwarcie dąbrowianie zaczęli odrabiać stratę z pierwszej kwarty i po serii 9:0 przegrywali tylko dwoma punktami. BM Slam Stal szybko opanowała sytuację i ostatecznie po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 49:41.

Trzecia kwarta była pod całkowitą kontrolą ostrowian. Bardzo dobrze prezentował się Przemysław Żołnierewicz oraz Nikola Jevtović. Po 30 minutach BM Slam Stal prowadziła 71:58. W czwartej kwarcie przewaga BM Slam Stali wzrosła aż do 17 punktów, dzięki czemu do końca spotkania ostrowianie mogli kontrolować sytuację. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 87:77.

Najlepszym graczem ostrowian był Daniel Szymkiewicz z 19 punktami, 4 zbiórkami i 4 asystami.

BM Slam Stal Ostrów – MKS Dąbrowa Górnicza 87:77 (26:16, 23:25, 22:17, 16:19)

BM Slam Stal: D. Szymkiewicz 19, P. Żołnierewicz 15, P. Dambrauskas 15, J. Threatt 11, N. Jevtović 9, D. Jackson 9, J. Mokros 7, F. Dylewicz 2, J. Garbacz 0, S. Ryżek 0, M. Główka 0.

MKS: F. Put 14, J. Watts 13, B. Douvier 12, M. Piechowicz 12, P. Śmigielski 11, D. Harris 7, T. Holder 6, M. Fraser 2, F. Bigaj 0, R. Chorab 0.