BM Stal Ostrów wygrała na wyjeździe z Legią Warszawa 85:73 i jest bliżej zdobycia brązowego medalu Energa Basket Ligi. Najlepszym graczem w ostrowskim zespole był Aigars Skele z 20 punktami i 9 asystami.

Lepiej to spotkanie rozpoczął zespół z Ostrowa Wielkopolskiego, który prowadził nawet dziesięcioma punktami. Ostrowianie się nie zatrzymywali i po 10 minutach było już 14:29. W drugiej kwarcie straty starali się zmniejszać Grzegorz Kulka oraz Geoffrey Groselle. Po późniejszych trafieniach Grzegorza Kamińskiego różnica wynosiła już tylko sześć punktów. BM Stal nie pozwalała jednak na nic więcej i utrzymywała się na prowadzeniu. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 37:47.

W trzeciej kwarcie dzięki kolejnym rzutom Damiana Kuliga i Jakuba Garbacza ostrowianie po raz kolejny uciekają gospodarzom. Ostatecznie po trójce Nemanji Djurisicia po 30 minutach było już 49:71. Kolejną część meczu Legia rozpoczęła od małej serii 7:0, ale ostrowianie nie pozwalali zmniejszyć swojej przewagi. Ostrowianie wygrali to spotkanie 85:73 i tym samym są bliżej zdobycia brązowych medali Energa Basket Ligi.

Legia Warszawa – BM Stal Ostrów Wielkopolski 73:85 (14:29, 23:18, 12:24, 24:14)