Bogdan Wenta były trener reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych, a obecnie prezydent Kielc wspólnie ze swoimi współpracownikami przyjechał do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie podczas wizyty studyjnej pn. „Ostrów Wielkopolski – Kielce – Miasto Nowoczesnej Gospodarki Komunalnej” zapoznał się z ostrowskimi rozwiązaniami.

 

– W ciągu tych dwóch dni chcieliśmy pokazać naszym gościom nasze miasto nie tylko pod kątem jak ono wygląda, ale przede wszystkim jak nasze miasto jest zorganizowane jako samorząd – mówiła dzisiaj podczas briefingu prasowego prezydent miasta Beata Klimek.

Między innymi podczas swojej wizyty w dniu 21 maja kielecka delegacja zapoznała się z rozwiązaniami wdrożonymi w Ostrowskim Zakładzie Ciepłowniczym w ostrowskiej elektrociepłowni przy ul. Grunwaldzkiej. Podczas wizyty przedstawiono gościom założenia i szczegóły dotyczące budowy w Ostrowie pierwszej w Polsce miejskiej sieci ekologicznej energii.

– Nasz wizyta miała charakter wymiany informacji, podzielenia się doświadczeniami – mówił dzisiaj Bogdan Wenta.

Jak zaznaczył Bogdan Wenta z pewnością dojdzie do rewizyty i do spotkań roboczych aby przeanalizować ostrowskie doświadczenia i przynajmniej w jakieś części przełożyć na grunt kielecki.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments