Rozstrzygnięty został przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy Centrum Treningowo-Sportowego, które powstać na terenach tzw. boiska za parowozownią.

– Rozstrzygnęliśmy przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy centrum treningowo-sportowego w rejonie ulic: Okólnej, Składowej i Kilińskiego, czyli tzw. terenu „za parowozownią” – informuje Beata Klimek, prezydent miasta. – To kolejny krok do powstania w tym miejscu nowoczesnego kompleksu sportowego. Do przetargu stanęło aż dziesięciu projektantów. Najkorzystniejszą ofertę na kwotę 116 850 zł złożyła firma Primtech Szymon Kita z Tarnowskich Gór. Jej przedstawiciele są już po rozmowach z ostrowskimi urzędnikami, ale także z działaczami klubu Ostrovia 1909.

W rozmowach z projektantem brali udział działacze klubu Ostrovia, którzy wskazali jakie elementy infrastruktury są potrzebne, aby obiekt był najlepiej przygotowany do rozwijania umiejętności przez młodych piłkarzy.

– W najbliższych tygodniach poznamy pierwszą koncepcję, która powinna uwzględniać budowę pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej z nawierzchnią naturalną, pełnowymiarowego boiska z nawierzchnią sztuczną, boiska treningowego, budynku gospodarczego z toaletami, budynku klubowego, zaplecza socjalnego dla zawodników, trenerów i sędziów wraz z magazynem na sprzęt, trybunę, ogrodzenie terenu i elementy małej architektury – wymienia prezydent Beata Klimek.

Po zaakceptowaniu przygotowanego projektu Urząd Miasta będzie mógł wystąpić o pozwolenie na budowę.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments