krew krwiodawstwo
zdjęcie poglądowe, fot: pixabay,com

Na dzień 8 maja 2020, jak informuje na swojej stronie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu brakuje wszystkich grup krwi.

Jak informuje Kaliskie Regionalne Centrum Krwiodawstwa – „Pilnie!!! Bardzo potrzebujemy wszystkich składników krwi.” Zapasy wszystkich grup krwi są na bardzo niskim lub niskim poziomie.

fot: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu

Krew można oddać od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 – 13:00 w Ostrowie w Terenowym Oddziale Regionalnego Centrum przy ostrowskim szpitalu ul. Limanowskiego 20-22.

Organizowane są również akcje wyjazdowe. Najbliższe akcje w naszym regionie.

fot: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu

Najbliższa akcja wyjazdowa w Powiecie Ostrowskim odbędzie się w Przygodzicach w sobotę 16 maja.

W tym trudnym czasie, policjanci ostrowskiej komendy zwracają się z gorącym apelem o pomoc. U mamy jednego z ostrowskich funkcjonariuszy zdiagnozowano sepsę. Jej stan jest poważny i potrzebna jest krew, szczególnie grupa krwi 0 Rh-. Wszystkich chcących pomóc, prosimy o przyłączenie się do akcji.

Krew można oddawać w dowolnym Regionalnym Centrum Krwiodawstwa, wystarczy podać przy rejestracji, że jest to zbiórka dla Elżbiety Panek, która obecnie jest hospitalizowana w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Jeżeli sami nie możecie oddać krwi zachęcamy do udostępniania informacji o braku wszystkich grup krwi. Może wśród Państwa znajomych znajdą się osoby, które zechcą podzielić się tym cennym darem.

Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Podawana jest w stanach zagrożenia życia. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa – ludzie tacy jak Ty!

Oddając krew możesz sobie wyobrazić, że dzięki Twojemu cennemu darowi krwi czyjeś życie zostanie uratowane. Ponownie będzie się mógł uśmiechać i przede wszystkim żyć! Osoba, która otrzyma Twoją krew pozostanie nieznana, ale pamiętaj że ona też jest czyimś przyjacielem, rodzicem lub krewnym.