krew krwiodawstwo
zdjęcie poglądowe, fot: pixabay,com

Na dzień 5 października, jak informuje na swojej stronie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu brakuje krwi wszystkich grup minusowych. Ich stany są bardzo niskie.

Musimy pamiętać, że krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Podawana jest w stanach zagrożenia życia. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa – ludzie tacy jak Ty!

Krew można m.in. oddawać w tygodniu od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 – 13:00 w Ostrowie w Terenowym Oddziale Regionalnego Centrum przy ostrowskim szpitalu ul. Limanowskiego 20-22.

Ponadto organizowane są akcje wyjazdowe, które m.in. odbędą się w najbliższym czasie na ternie Ostrowa Wielkopolskiego oraz Nowych Skalmierzyc.

W niedzielę, 8 października od godz. 10.00 do 14.00 na zakończenie sezonu motocyklowego odbędzie się akcja „Kropla Miłosierdzia”, czyli akcję oddawania krwi pod patronatem św. Siostry Faustyny przy Sanktuarium na ulicy Limanowskiego w Ostrowie. Przy tej okazji przewidzianych jest wiele różnych atrakcji.

Natomiast w Nowych Skalmierzycach akcja poboru krwi odbędzie się w sobotę 14 października w hali przy Stadionie w Nowych Skalmierzycach

Wykaz najbliższych akcji wyjazdowych poboru krwi w naszym regionie:

Zobacz również: Bezpłatne badanie dla mężczyzn
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments