krew krwiodawstwo
zdjęcie poglądowe, fot: pixabay,com

Na dzień 10 lipca 2020, jak informuje na swojej stronie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu brakuje wszystkich grup krwi. Ich stany są bardzo niskie.

Stan zapasów krwi na dzień 10 lipca 2020 wszystkich grup jest na poziomie bardzo niskim. Tydzień temu stan tylko dwóch krwi był bardzo niski, jednak teraz stan wszystkich grup jest na takim poziomie. Zaczyna się teraz okres wakacyjny i zapotrzebowanie na krew się zwiększa.

Krew można oddawać w tygodniu od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 – 13:00 w Ostrowie w Terenowym Oddziale Regionalnego Centrum przy ostrowskim szpitalu ul. Limanowskiego 20-22.

Cały czas pomimo trwającej epidemii obywają się również wyjazdowe akcje poboru krwi. Zobacz, gdzie i kiedy odbędą się wyjazdowe akcje w naszym regionie:

Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Podawana jest w stanach zagrożenia życia. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa – ludzie tacy jak Ty!

Oddając krew możesz sobie wyobrazić, że dzięki Twojemu cennemu darowi krwi czyjeś życie zostanie uratowane. Ponownie będzie się mógł uśmiechać i przede wszystkim żyć! Osoba, która otrzyma Twoją krew pozostanie nieznana, ale pamiętaj że ona też jest czyimś przyjacielem, rodzicem lub krewnym.

Jeżeli sami nie możecie oddać krwi zachęcamy do udostępniania informacji o braku wszystkich grup krwi. Może wśród Państwa znajomych znajdą się osoby, które zechcą podzielić się tym cennym darem.