krew krwiodawstwo
zdjęcie poglądowe, fot: pixabay,com

Na dzień 25 września 2020, jak informuje na swojej stronie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu brakuje wszystkich grup krwi. Ich stany są bardzo niskie.

Od dłuższego czasu bieżące stany magazynowe krwi i jej składników w Polsce drastycznie maleją, dlatego jest ona szczególnie potrzebna. Na braki w stanach magazynowych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (CKiK) wpływ ma także sytuacja związana z pandemią koronawirusa. Dlatego CKiK apeluje do honorowych dawców krwi oraz wszystkich zdrowych osób o oddanie krwi w jednym z centrów krwiodawstwa w Polsce (niezależnie od miejsca zamieszkania).

Stan zapasów krwi na dzień 25 września 2020 wszystkich grup jest na poziomie bardzo niskim.

Krew można oddawać w tygodniu od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 – 13:00 w Ostrowie w Terenowym Oddziale Regionalnego Centrum przy ostrowskim szpitalu ul. Limanowskiego 20-22.

W sobotę, 17 października planowana jest akcja przez Harcerski Klub Honorowych Dawców Krwi wraz z Urzędem Pocztowym Ostrów Wielkopolski nr 2. Już dziś można sobie zaplanować ten dzień i podzielić się tym cennym darem.

Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Podawana jest w stanach zagrożenia życia. Najnowocześniejsze i najbardziej skomplikowane zabiegi operacyjne nie byłyby możliwe do wykonania, gdyby nie było krwi. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa – ludzie tacy jak Ty!

Oddając krew możesz sobie wyobrazić, że dzięki Twojemu cennemu darowi krwi czyjeś życie zostanie uratowane. Ponownie będzie się mógł uśmiechać i przede wszystkim żyć! Osoba, która otrzyma Twoją krew pozostanie nieznana, ale pamiętaj że ona też jest czyimś przyjacielem, rodzicem lub krewnym.

Jeżeli sami nie możecie oddać krwi zachęcamy do udostępniania informacji o braku wszystkich grup krwi. Może wśród Państwa znajomych znajdą się osoby, które zechcą podzielić się tym cennym darem.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments