Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej, przegłosowana została uchwała budżetowa na rok 2020 oraz uchwała o zaciągnięcie kredytu do maksymalnej kwoty 20 mln złotych.

Zgodnie z przyjętą uchwałą dochody mają kształtować się na poziomie 351 438 810,90 zł, wydatki na poziomie 357 486 466,90 zł, a deficyt ma wynieść 6 047 656,00 zł. O projekcie budżetu pisaliśmy TUTAJ>>

– Uchwalony dziś budżet Ostrowa Wielkopolskiego na rok 2020 to jeden z najtrudniejszych budżetów, jaki przyszło mi przedłożyć Radzie Miejskiej – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa. – Mierzymy się z problemami, w obliczu których przyszło stanąć wielu polskim samorządom. Z jednej strony mamy rozpędzony pociąg inwestycyjny, który w ostatnich latach w widoczny sposób pozwolił nam rozwinąć nasze miasto, z drugiej strony musimy mierzyć się ze skutkami obniżenia podatku dochodowego, zwolnienia młodych ludzi do 26. roku życia z PIT, wzrostem kosztów wynikających ze znacznego podniesienia najniższego wynagrodzenia oraz podwyżek dla nauczycieli. To udogodnienia wdrażane kosztem samorządów, którym coraz trudniej jest dźwigać kolejne obciążenia. Bo my wciąż chcemy budować przyjazne dla ludzi miasto, ale w nowych realiach jest to coraz trudniejsze.

Dlatego też jak mówi Beata Klimek – „W budżecie miasta na rok 2020 pojawia się deficyt, który zmuszeni jesteśmy pokryć kredytem.

Jak informowaliśmy wcześniej miasto najpierw chciało zaciągnąć kredyt w wysokości 10 mln, jednak najpierw nie udało się przegłosować uchwały, później przegłosowano uchwałę na specjalnej sesji. Jak się jednak okazało w przegłosowanej uchwale zabrakło dwóch podstawowych załączników. Dlatego też na kolejnej sesji radni uchylili tą uchwałę.

Według projektu z początku grudnia miasto chciało zaciągnąć kredyt do 16 mln złotych. Więcej na ten temat TUTAJ>>>.

Jednak ostatecznie podczas dzisiejszej sesji radni przegłosowali uchwałę w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego przez Gminę Miasto Ostrów do wysokości 20 mln złotych. Za głosowało 12 radny, 10 było przeciw.

Tak głosowali ostrowscy radni:

Kredyt ma sfinansować deficyt budżetowy oraz spłatę wcześniejszych zobowiązań.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments