W sobotę, 17 listopada, do Ostrowa Wielkopolskiego przyjechał Robert Biedroń, który chce stworzyć nową inicjatywę polityczną i spotyka się z mieszkańcami Polski przygotowując jej program.

– Szanowni państwo, jestem tutaj dlatego, że 2 miesiące temu w Warszawie obiecałem, że spakuję plecak i wyjadę w Polskę, żeby pisać nowy rozdział dla naszego kraju – mówił podczas spotkania Robert Biedroń.

Jak mówił po ogłoszeniu budowy nowego ruchu, nie podał jego programu, nie pokazał ludzi i nazwy tego ruchu. Chce właśnie z ludźmi się spotykać i napisać program, aby zmienić Polską politykę.

3 lutego w Warszawie ma odbyć się konwencja założycielska, gdzie mają zostać ogłoszone postulaty, które są zbierane podczas spotkań z Robertem Biedroniem, a które są najbardziej realistyczne do realizacji.

Przed spotkaniem odbyła się konferencja prasowa w której oprócz Roberta Biedronia uczestniczyła prezydent Ostrowa Beata Klimek oraz Kalina Michocka, która odpowiada za przygotowywanie spotkań „Burzy mózgów z Robertem Biedroniem”. Jak mówił Robert Biedroń zamierza stworzyć listy do europarlamentu i do sejmu również w okręgu ostrowskim.

– Ja bym marzyłbym o tym, żeby pani prezydent Beata Klimek wystartowała z mojej listy, bo takich osób potrzebuje polska polityka, nie tylko na szczeblu miejskim, ale i ogólnopolskim – mówił podczas konferencji Robert Biedroń.

Jak zapewnia jednak Beata Klimek – Skoro obiecałam mojego miastu i moim mieszkańcom, że będę realizowała wspólnie przez 5 lat program napisany z myślą o mieszkańcach Ostrowa i także powiatu ostrowskiego, ja złożonego słowa i złożonych obietnic chcę dotrzymać.

Więcej w poniższym wideo.

 

 

Robert Biedroń z Beatą Klimek          

Rozpoczęcie spotkania z Robertem Biedroniem.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments