zdjęcie poglądowe, fot: pixabay.com

33-letniemu mieszkańcowi powiatu ostrowskiego policjanci z Jarocina przedstawili zarzuty dwóch kradzieży, kradzieży z włamaniem i niealimentacji. Przestępstwa przeciwko mieniu mężczyzna popełnił w warunkach recydywy w związku z czym grozi mu kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci prowadzili poszukiwania 33-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego, który uchylał się od wykonania obowiązku alimentacyjnego. Przez kilka miesięcy mężczyzna skutecznie unikał odpowiedzialności, często zmieniając miejsce swojego pobytu. Ostatecznie został zatrzymany na terenie powiatu krotoszyńskiego.

Po przewiezieniu go do komendy Policji w Jarocinie mężczyzna usłyszał zarzut uchylania się od obowiązku alimentacyjnego na rzecz dwóch swoich córek. W trakcie wykonywanych czynności z zatrzymanym kryminalni ustalili, że dokonał on także innych przestępstw na terenie powiatu jarocińskiego.

W marcu tego roku miał on dokonać kradzieży z włamaniem do niezamieszkałego domu w Jarocinie, skąd zabrał dwie glebogryzarki, kosę spalinową oraz kanister z paliwem powodując straty w wysokości ponad 2 tys zł.

Kolejnego przestępstwa dopuścił się na przełomie marca i kwietnia 2023 r. kiedy to z terenu Parku Miejskiego w Jarocinie ukradł rury miedziane o wartości ponad 6 tys. zł. Tym czynem spowodował uszkodzenie klimatyzatorów, co spowodowało kolejne straty wycenione przez właściciela firmy montażowej na kwotę 7 tys. zł. W tym samym czasie ukradł również o elementy klimatyzatorów zamontowanych na jednym z miejscowych marketów.

Ponieważ mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu i odbywał wyrok pozbawienia wolności, oba zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem zostały zakwalifikowane jako popełnione w warunkach recydywy. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara nawet 15 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do przedstawionych mu zarzutów.

Zobacz również: 25-latek z narkotykami zatrzymany
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments