W poniedziałek funkcjonariusze ostrowskiej drogówki dwukrotnie interweniowali wobec tego samego kierowcy, który nie powinien w ogóle kierować pojazdami.
Przed godziną 15:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy zatrzymali w miejscowości Moszczanka kierującego samochodem marki Opel. Podczas kontroli drogowej ustalono, że mężczyzna ma na swoim koncie zatrzymane prawo jazdy za przekroczony dopuszczalny limit 24 punktów karnych, co oznacza, że nie powinien w ogóle kierować pojazdami mechanicznymi.
W związku z ujawnionym naruszeniem funkcjonariusze sporządzili dokumentację, która została skierowana do sądu. Dodatkowo pojazd, którym poruszał się mężczyzna, został zabezpieczony i odholowany na parking strzeżony.
Zaledwie kilka godzin później, po godzinie 18:00, inni funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali tego samego kierującego – tym razem na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Mężczyzna, nie zważając na wcześniejsze konsekwencje, ponownie wsiadł za kierownicę. Poruszał się samochodem marki Daewoo, który jak ustalono nie posiadał ważnych badań technicznych.
W tej sytuacji policjanci również skierowali wniosek o ukaranie do sądu, a pojazd został odholowany.

















