fot: UM Ostrów

Zaprezentowano koncepcję na zagospodarowanie dawnego budynku przedszkola „Calineczka” przy ulicy Wolności w Ostrowie Wielkopolskim. Mają tam powstać mieszkania chronione.

W ramach planowanej inwestycji maja tam powstać w sumie 26 mieszkania i lokale usługowe. Mieszkania będą dedykowane osobom starszym, które znalazły się w trudnej sytuacji mieszkaniowej i finansowej.

Mieszkania mają mieć powierzchnie do 35 m2 każde, czyli będą to tzw. kawalerki. Każde mieszkanie będzie miało pokój dzienny z aneksem kuchennym, łazienką i miejscem do spania i dodatkowo piwnice. Na parterze powstanie 8 mieszkań, kolejnych 10 będzie na I piętrze i 8 na poddaszu. Tam też ma powstać taras wypoczynkowy dla lokatorów. Budynek będzie miał dwa główne wejścia.

Celem dostosowania budynku do nowego przeznaczenia, przejdzie on gruntowny remont w ramach którego m.in. wymienione będą wszystkie instalacje, okna, drzwi. Powstaną nowe ścianki działowe. W budynku pojawi się winda, a obiekt dostosowany będzie do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Swój wygląd zmieni także teren wokół budynku. Powstaną miejsca parkingowe i mała architektura.

Miasto na inwestycje chce pozyskać dofinansowanie zewnętrzne i otrzymało już wstępną promesę z Banku Gospodarstwa Krajowego na bezzwrotne dofinansowanie.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w przyszłym roku powinna ruszyć ta inwestycja.

Zobacz również: Trwają remonty w ostrowskich szkołach i przedszkolach
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Super! Czyli nie było funduszy na gruntowny remont i przystosowanie budynku (miedzy innymi właśnie drugie wyjście ewakuacyjne, schody przeciw pożarowe lub winda) aby przedszkole mogło tam nadal funkcjonować, taniej było postawić nowe. Za to teraz znalazły się środki i będą bardzo dochodowe i potrzebne mieszkania socjalne, bo przecież w samym centrum nie ma żadnych pustych kamienic i mieszkań do remontu. Logiczne. Brawo!

to prawda, ale tak właśnie funkcjonują ostrowskie władze … bez głowy, bez jakiegokolwiek planu i ten „piar”: ważne, żeby parę fotek sobie pstryknąć