więzienie areszt zatrzymanie Ostrów
zdjęcie poglądowe

Sąd Okręgowy w Kaliszu odwiesił byłemu wiceprezydentowi Ostrowa warunkowe zawieszenie kary.

Były wiceprezydent Ostrowa Mikołaj Kostka skazany został na karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata oraz zakaz pełnienia funkcji publicznych przez okres dwóch lat. Sprawa dotyczyła okresy gdy był wiceburmistrzem Jarocina.

Po wyroku zrezygnował z funkcji wiceprezydenta, jednak został społecznym pełnomocnika prezydent Ostrowa ds. rozwoju. Ponadto w ramach własnej działalności współpracował z miejskimi spółkami.

Dzisiaj Sąd po przeprowadzeniu postępowania zarządził wykonanie kary jednego roku. Nie są jednak znane szczegóły tej decyzji.

Jest ona nieprawomocna, a Mikołaj Kostka zapowiedział złożenie zażalenia.

Zobacz również: Prezes miejskiej spółki ponownie tymczasowo aresztowany