Sąd Okręgowy w Kaliszu odwiesił byłemu wiceprezydentowi Ostrowa warunkowe zawieszenie kary.
Były wiceprezydent Ostrowa Mikołaj Kostka skazany został na karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata oraz zakaz pełnienia funkcji publicznych przez okres dwóch lat. Sprawa dotyczyła okresy gdy był wiceburmistrzem Jarocina.
Po wyroku zrezygnował z funkcji wiceprezydenta, jednak został społecznym pełnomocnika prezydent Ostrowa ds. rozwoju. Ponadto w ramach własnej działalności współpracował z miejskimi spółkami.
Dzisiaj Sąd po przeprowadzeniu postępowania zarządził wykonanie kary jednego roku. Nie są jednak znane szczegóły tej decyzji.
Jest ona nieprawomocna, a Mikołaj Kostka zapowiedział złożenie zażalenia.
Zobacz również: Prezes miejskiej spółki ponownie tymczasowo aresztowany


















