Centrum Aktywności Lokalnej oficjalnie otwarte

0

W poniedziałek, 30 grudnia, odbyło się oficjalne otwarcie Centrum Aktywności Lokalnej w którym mieści się sala sesyjna Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego.

– Na ten moment czekaliśmy od wielu lat – mówi Beata Klimek, prezydent miasta. – Zmodernizowana Sala Sesyjna wraca do życia, ale już w nowej formule – jako Centrum Aktywności Lokalnej. W porównaniu do dawnego budynku, który wyglądem i funkcjonalnością nawiązywał wciąż do czasów minionej epoki, zaszły tu diametralne zmiany. Będą mogły bezpłatnie korzystać z niego m.in. stowarzyszenia, czy organizacje społeczne. Dotychczas niedostępny dla niepełnosprawnych, teraz ma windę, która pozwoli wszystkim w pełni korzystać z tego obiektu

Prace były wykonywane w ramach dwóch osobnych projektów i łącznie kosztowały 3,5 mln złotych, jednak większość tej kwoty stanowiło dofinansowanie zewnętrzne.

– Termomodernizacja budynku kosztowała ponad 1,2 mln zł – informuje Beata Klimek. – Pozyskaliśmy na nią blisko pół miliona złotych. Natomiast modernizacja to koszt 2,2 mln zł przy niemal 1,85 mln dofinansowania. Oznacza to, że na kompleksowe odnowienie obiektu pozyskaliśmy aż 2 mln 300 tys. złotych!

W Centrum Aktywności Lokalnej będą odbywały się sesje Rady Miejskiej oraz korzystać będą mogły z niego bezpłatnie również stowarzyszenia czy organizacje społeczne.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments