Centrum Kształcenia Zawodowego wzbudza zainteresowanie

0

Nie zmienia się zainteresowanie Centrum Kształcenia Zawodowego (do niedawna jeszcze Centrum Kształcenia Praktycznego). W ciągu ostatniego roku z możliwości nauki, z możliwości podnoszenia kwalifikacji, na dodatkowych kursach i z innych ofert, które daje Centrum skorzystało około półtora tysiąca młodych ludzi.

W dniu 28 listopada Centrum Kształcenia Zawodowego zwiedziło pięćdziesiąt osób zajmujących się zawodowo praktyczną nauką zawodu, a reprezentujących 38 placówek OHP z całego kraju. Wizytę zorganizował Krystian Piasecki – dyrektor Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, a powitali Starosta Ostrowski Paweł Rajski, Marek Wojtasz dyrektor Zespołu Szkół Transportowo Elektrycznych oraz Sławomir Olszewski dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego. Zwiedzający byli pod wrażeniem estetyki budynków oraz nowoczesnego wyposażenia pracowni zawodowych.

Tym, co szczególnie przykuło uwagę gości była liczna grupa uczennic odbywających zajęcia murarskie w pracowni budowlano – instalacyjnej. W sumie ze szkolnych zajęć zawodowych w CKZ korzysta obecnie około 50 dziewcząt uczących się w trzech zespołach szkół zawodowych. Równie wiele kursantek odbywa zajęcia pozalekcyjne z zakresu operowania wózkiem widłowym i minikoparką.
 
Nowoczesna baza i wyposażenie decydują, że CKZ spełnia swoje zdania edukacyjne. Niedawno na życzenie pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego sprawdzono oficjalnie wskaźniki rezultatu programu rozbudowy prowadzącej do uruchomienia Centrum Kształcenia Praktycznego. Policzono ile użytkowników tej instytucji, odbyło planowe szkolne zajęcia zawodowe oraz zajęcia pozalekcyjne (kursy i szkolenia zawodowe) w okresie od listopada do listopada 2018 do listopada 2019.

Okazało się, że z dwudziestu funkcjonujących obecnie w tym miejscu pracowni edukacyjnych skorzystało 1486 osób – uczniów trzech szkół: Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych. Zatem osiągnięto planowany efekt.

CKZ spełnia także ważną rolę w preorientacji zawodowej. Miejsce to odwiedzają licznie uczniowie szkół podstawowych mający w przyszłości podjąć decyzję co do przyszłej edukacji i wyboru zawodu, a także przedszkolaki.
ŹRÓDŁOPowiat Ostrowski
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments