zdjęcie poglądowe, fot: pixabay.com

Rząd planuje wprowadzenie regulacji blokującej ceny energii dla gospodarstw domowych. Mają one objąć odbiorców zużywających do 2 tys. KWh rocznie.

Zgodnie z zapowiedziami Rząd chce, by wsparcie dotyczące rachunków za energię elektryczną nie miało formy dopłaty, ale zamrożenia cen energii na poziomie 2022 roku. Jednak ma dotyczyć tylko tych osób, które zużywają prąd na pewnym poziomie. Mianowicie do 2 tys. kWh rocznie.

Natomiast w przypadku przekroczenia tego progu trzeba będzie płacić zgodnie z nowymi taryfami, jakie zatwierdzi Urząd Regulacji Energetyki.

Rząd szacuje, że z programu skorzysta ok. 6,5 mln odbiorców.

AKTUALIZACJA.

Jak poinformowano podczas konferencji prasowej wśród proponowanych rozwiązań dla odbiorców indywidualnych znajdą się:

  • Gwarantowana cena energii w ramach #TarczaSolidarnościowa: 2000 kWh w gwarantowanej cenie z 2022 roku w przyszłym roku; wyższy poziom 2600 kWh dla rodzin z Kartą Dużej Rodziny, rolników, rodzin z osobami niepełnosprawnymi.
  • Ograniczenie zużycia energii o 10% w przyszłym roku będzie wiązało się z dodatkowym rabatem o 10% całego rachunku za prąd, który będzie wykorzystany w przyszłym roku – to kolejna duża zachęta oszczędnościowa.
  • #TarczaSolidarnościowa to również dodatek energetyczny dla gospodarstw, które ogrzewają się energią elektryczną. Tu ma być punktowo kierowany dodatek energetyczny, tak jak wcześniej zrobiono to w odniesieniu do pelletu, oleju, drewna opałowego, gazu czy węgla.

Ma być również tarcza dla przedsiębiorstw energochłonnych.
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Co za paranoja z żoną oboje pracujemy na etatach prowadzimy małe gospodarstwo rolne i na dwa miesiące zużywamy niecałe 600 kw/h mieszkają z nami też teściowie i to rząd uważa za sprawiedliwe

***** ***.Ja mam ogrzewanie na prąd,kable plus klima.

Gratulacje sponsorze SSP 😉