Przedstawiciele Grupy Obywatelskiej Ostrowski Spacer Protestacyjny „Łańcuch Światła” wystosowali List Otwarty do przedstawicieli partii politycznych i osób chcących startować w najbliższych wyborach samorządowych.

– Zwracam się do regionalnych przedstawicieli partii politycznych i lokalnych komitetów wyborczych zamierzających startować w wyborach samorządowych 7 kwietnia 2024 roku do Rady Miasta Ostrowa Wielkopolskiego i do Powiatu Ostrowskiego oraz do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Oczekujemy od Was jasnej i konkretnej deklaracji: #NIE będziemy zawierać żadnych koalicji powyborczych z partią Prawo i Sprawiedliwość – czytamy w opublikowanym liście otwartym.

Jak piszą dalej przedstawiciele Ostrowskiej Grupy Obywatelskiej, że PIS przez ostatnie 8 lat zdewastował Konstytucję RP, rozmontował działania konstytucyjnych organów państwa prawa, takich jak: Trybunał Konstytucyjny, Sąd Najwyższy i Krajowa Rada Sądownictwa. Nie może być żadnych sojuszy powyborczych z partią, która zniszczyła w Polsce praworządność.

Złożone przez potencjalnych kandydatów w wyborach oświadczenia pod listem na stronie grupy mają być wyznacznikiem dla ich przedstawicieli dotyczącym poparcia danej osoby w wyborach samorządowych.


Mamy pytanie do Państwa? Wiecie już na kogo zagłosujecie. Komentarze są do Waszej dyspozycji…

Zobacz również: Piotr Walkowski będzie ubiegać się o Urząd Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Pierwsza powinna p.klimek przeprosić za cicha koalicję z pis

Tylko PIS. Oni zmieniają nasz kraj na lepsze

Hehe dobre. Politycy i tak zrobią to co będą chcieli