We wtorek, 18 czerwca, 11-miesięczny Szymonek z Radomia został odłączony od specjalistycznej aparatury, która podtrzymywała jego życie. Taką decyzje, podjęli lekarze ze szpitala w Warszawie wbrew woli rodziców. W sobotę w całym kraju, również w Ostrowie, organizowane są Światka do Nieba dla Szymonka.

 

Jak możemy przeczytać w udostępnianej informacji ostrowianki planują zebrać się w sobotę, 22 czerwca, o godzinie 18.00 na ostrowskim Rynku i wypuścić baloniki:

„W związku z wczorajszym wydarzeniami odłączenia aparatury podtrzymujące życie i Śmierci Szymona chciałybyśmy się zjednoczyć z Rodziną. W Sobotę na godzinę 18 w Radomiu zaplanowane jest pożegnanie Szymonka. Symboliczne wypuszczenie baloników.
Tak jak w przypadku Alfiego, tak i teraz chcielibyśmy się zjednoczyć z kolejną Rodziną, pokazać Im, że Ich wspieramy jesteśmy z Nimi.
Dlatego w najbliższą sobotę chcemy również zebrać się na Ostrowskim Rynku i wypuścić tu u nas baloniki na znak solidarności oraz sprzeciwu w jaki sposób postąpiono z Szymonkiem i Jego Rodziną .
Dlatego jeżeli ktoś z Was ma ochotę by dołączyć do nas prosimy o przybycie przed godziną 18 , nawet z Dziećmi w sobotę na Ostrowski Rynek z balonikami z helem. Niebieskim, białym, czerwonym. Wg uznania.
Chociaż tyle możemy dla tej Rodziny zrobić.”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments