W Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim rozpoczęła się realizacja e–usługi „WIBEROO – Wielkopolski Bezpieczny Rower” polegającej na znakowaniu i rejestracji roweru w systemie o zasięgu wojewódzkim.

Wiberoo – Wielkopolski Bezpieczny Rower, to narzędzie dla posiadaczy rowerów, które umożliwia ewidencjonowanie, znakowanie, a także publikowanie informacji o kradzionych rowerach na terenie województwa wielkopolskiego. System umożliwia mieszkańcom swobodny dostęp do danych roweru.

Usługa stanowi część projektu pod nazwą „Regionalne Obserwatorium Zagrożeń – rozwój elektronicznych usług publicznych w Wielkopolskiej Policji”. Celem projektu jest cyfryzacja wielkopolskiej Policji w ramach działań prewencyjnych, dotyczących znakowania rowerów. Dzięki przekazaniu jednostkom powiatowym Policji specjalnych urządzeń do znakowania i odpowiedniego oprogramowania wraz z bazą danych każda osoba, która zdecyduje się na oznakowanie roweru będzie miała swobodny dostęp do danych roweru w systemie oraz ich ewentualne oznaczenie jako zaginiony poprzez stronę www.wiberoo.pl.

W Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim można znakować rowery od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 13:00. W zależności od zainteresowania planowane jest również w późniejszym terminie wyznaczenie godzin popołudniowych.

Celem znakowania roweru należy umówić się wcześniejszej z koordynatorami e-usługi asp. sztab. Maciejem Dobrosiem tel. 786 936 380 lub mł. asp. Pauliną Kozłowską tel. 786 936 391.

Zobacz również: Miasto chce przeznaczyć większe środki na wymianę kopciuchów i łapanie deszczówki
ŹRÓDŁOpolicja.pl
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments