Już po raz drugi zorganizowany zostanie kurs nauki opieki nad osobami starszymi i przewlekle chorymi. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Pomysłodawcą kursu jest dr Marek Widenka kierownik Oddziału Geriatrycznego w Ostrowie. Coraz więcej osób żyje w samotności, coraz więcej potrzebuje pomocy. Wielu z nim można otoczyć pomocą w miejscu zamieszkania. Wychodząc z tego zapotrzebowania specjaliści z ostrowskiej geriatrii staną w roli wolontariuszy i dzielić się będą wiedzą z zakresu odżywiania, pomocy psychologicznej, organizacji czasu wolnego osobom starszym.

W ubiegłorocznej edycji kurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Zajęcia ukończyło i odebrało stosowne certyfikaty ponad 80 osób.

Więcej na ten temat>> Ukończyli kurs opieki nad osobami starszymi

– Kurs jest adresowany do ludzi, którzy już mają kontakt z osobami przewlekle chorymi lub na dzień dzisiejszy nie opiekują się, ale myślą o takim zaangażowaniu prywatnie lub w formie wolontariatu – mówi dr Marek Widenka, kierownik Oddziału Geriatrycznego w Ostrowie i jak dodaje. – Chcemy w praktyczny sposób przekazać jak najwięcej podstawowych informacji wszystkim chętnym.

Kurs obejmuje siedem spotkań co tydzień. Jest całkowicie bezpłatny a na zakończenie uczestnicy otrzymują certyfikaty potwierdzające ukończenie. Pierwsze zajęcia odbędą się 11 kwietnia 2023 roku o godz. 17.00. Zapisy przyjmowane są do 3 kwietnia 2023. Zgłoszenia oraz dodatkowe informacje można uzyskać pod nr. Telefonu 726 753 759.

Inicjatywa odbyła się przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Zobacz również: Zostaw 1,5% podatku dochodowego w Ostrowie i powiecie ostrowskim. Wykaz organizacji pożytku publicznego
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments