Kolejna osoba dała się oszukać i straciła sporo pieniędzy. Apelujemy o ostrożności! Nie klikajmy w podesłane linki i nie podawajmy swoich danych oraz kodów aktywacyjnych.

W poniedziałek, 13 maja do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zgłosił się mężczyzna, który wystawił na sprzedaż buty, na jednym z popularnych portali o charakterze „kupno-sprzedaż”.

Do 43-latka odezwał się potencjalny kupiec, który przesłał link, rzekomo służący do zrealizowania płatności i dostawy za zakupiony przedmiot. Mężczyzna po wejściu w przesłany link, wpisał dane swojej karty płatniczej i z konta zniknęło ponad 17 000 zł.

Drugą osoba, która zgłosiła się w dniu wczorajszym do tutejszej jednostki Policji była kobieta, która otrzymała wiadomość e-mail od nadawcy „POLICJA EUROPOL”. W treści korespondencji zawarte było, że kobieta dopuściła się przestępstwa dokonania nieprzyzwoitych czynów za pośrednictwem komputera.

Na końcu wiadomości widniała informacja, że nadawca prosi o przesłanie odpowiedzi na podany adres. W tym przypadku kobieta nie dała się oszukać i o całej sytuacji poinformowała Policję.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments