Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
zdjęcie poglądowe

Co czytają ostrowianie? Jakie książki najczęściej wypożyczaliśmy z Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim? Zestawienie najchętniej wypożyczanych książek dla dorosłych, dzieci oraz komiksów.

– Zdecydowanie ulubioną autorką naszych czytelników i czytelniczek w ubiegłym roku była Gabriela Gargaś, a pierwsze miejsce w kategorii najchętniej czytanych książek zajęła powieść „Kancelaria” – informuje Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Jeśli zaś chodzi o książki dla dzieci, to w 2023 roku najchętniej sięgały one po „Szkoła latania” Janusza Christa. Oczywiście na liście nie mogło zabraknąć nieśmiertelnych powieści Rowling i Lewisa, a także bestsellerowej książki Justyny Bednarek, która już drugi rok z rzędu utrzymuje się na podium.

W podsumowaniu komiksów w pierwszej dziesiątce znajdziemy zarówno popularne komiksy superbohaterskie, jak i pozycje uznawane za klasykę powieści graficznej (Mause, Thorgal). Nie mogło, oczywiście, zabraknąć przygód sławnego Geralta z Rivii.

Ponownie, tak jak w roku 2022 na pierwszym miejscu jest Deadlock, który jest najchętniej wypożyczaną pozycją w przygotowanym zestawieniu.

Korzystacie z naszej miejskiej biblioteki? Jakie wy książki wypożyczacie, a może czegoś Wam brakuje? Komentarze są do Waszej dyspozycji.

Zobacz również: Takie imiona były najczęściej wybierane w Ostrowie
ŹRÓDŁOFB: Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments