Pompowtryski stanowią jeden z kluczowych elementów układów paliwowego w autach z grupy WAG. Odpowiedzialne są za prawidłowe dawkowanie oleju napędowego w pojazdach wyposażonych w silnik wysokoprężny. Podzespół ten zadebiutował w motoryzacji po koniec lat 90. XX wieku i zyskał ogromną popularność, głównie za sprawą ich wytrzymałości i małej awaryjności. Co jednak zrobić, gdy jeden z pompowtryskiwaczy nie działa?

Przyczyn nieprawidłowej pracy pompowtryskiwaczy może być wiele. Ich funkcjonowanie może zostać zakłócone poprzez zanieczyszczenia wewnętrzne lub przetransportowane tam wraz z paliwem niskiej jakości. Uszkodzenia w uszczelnieniu lub mechaniczne usterki również mogą zakłócić ich prawidłową pracę. W Bosch Service Pawlik w Stalowej Woli doświadczeni mechanicy dokładnie zbadają źródło usterek za pomocą specjalistycznego sprzętu. Na miejscu zostanie przeprowadzona diagnostyka komputerowa, która pomoże podjąć decyzję o ewentualnym czyszczeniu pompowtryskiwaczy. Usługa czyszczenia uwzględnia mycie podzespołu w specjalnych myjkach ultradźwiękowych za pomocą specjalnych detergentów. W BS Pawlik technicy zadbają również o uszczelnienie pompowtryskiwacza oraz przeprowadzą testy, które potwierdzą prawidłowe przeprowadzenie czyszczenia.

Aby jednak wykonać tę usługę, konieczny będzie wcześniejszy demontaż pompowtryskiwaczy, co samo w sobie jest już wymagającym zadaniem, nawet dla mechanika. Wiele modeli aut ma te podzespoły w trudno dostępnych miejscach. Może się okazać również, że pompowtryskiwacz jest zapieczony lub posiada usterki utrudniające jego prawidłowe wyjęcie. Konieczne jest wtedy wykorzystanie odpowiednich narzędzi, których nie znajdziesz w przydomowym garażu – dlatego też kierowcy tak chętnie decydują się na wizytę w specjalistycznych serwisach.

Należy pamiętać, że nieprawidłowe działanie jednego z pompowtryskiwaczy, obciąża pozostałe. Konieczna okazać się może regeneracja wszystkich pompowtrysków lub ich wymiana na nowe – wtedy potencjalne koszty mogą wzrosnąć z kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Co więcej, narażone są również inne podzespoły, co finalnie może spowodować uszkodzenie silnika. Nie zwlekaj – specjaliści z Bosch Service Pawlik czekają na Twoją wizytę.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments