Autobusy elektryczne MZK Ostrów Wielkopolski
Autobusy elektryczne MZK Ostrów Wielkopolski

Z początkiem nowego roku pojawiły się głosy o przepełnieniu niektórych autobusów, głównie tych kursujących pomiędzy Ostrowem a sąsiednimi miejscowościami.

Do tych zarzutów odniosły się władze miasta Ostrowa Wielkopolskiego, które poinformowały, że – „Miasto Ostrów Wielkopolski jako organizator publicznego transportu zbiorowego, każdego roku ustala rozkład jazdy z okolicznymi gminami, które podpisały porozumienia międzygminne. Na ich podstawie świadczy usługi przewozowe”.

Jak jednocześnie zaznaczono w przesłanym nam komunikacie:

  • Miasto Kalisz od stycznia 2023 roku wycofało się z realizacji wszystkich kursów linii 19E na trasie Kalisz – Ostrów Wielkopolski – Kalisz;
  • Miasto Ostrów Wielkopolski  wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i kierowanym prośbom pasażerów zwiększyło liczbę kursów linii „M” o dodatkowe 6 kursów w dni robocze szkolne oraz o 6 kursów w soboty;
  • Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce, pomimo prowadzonych rozmów nie zdecydowała się na zwiększenie liczby kursów na linii M, by zapewnić komfort podróżowania dla swoich mieszkańców. Ponadto zrezygnowała z usług MZK S.A., w ramach linii 20 i 21, które wydatnie wspomagały linię „M”
  • Gmina i Miasto Raszków od stycznia 2023 roku wycofała się z realizacji przez Miejski Zakład Komunikacji S.A. w Ostrowie Wielkopolski wszystkich kursów w dni robocze po godz. 16.00 oraz w soboty;
  • Od stycznia 2024 roku, na podstawie podjętej przez Gminę Dobrzyca oraz Gminę Sieroszewice decyzji, Miejski Zakład Komunikacji S.A. w Ostrowie Wielkopolski zaprzestanie świadczenia usług komunikacyjnych na obszarze w/w gmin.

– Jednocześnie podkreślamy, że jako organizator publicznego transportu zbiorowego jesteśmy  w stanie świadczyć przewozy w dużo większym zakresie. Musi  to jednak wynikać z decyzji oraz potrzeb władz danej gminy wraz z zabezpieczeniem finansowania świadczenia tych dodatkowych usług – informuje ostrowski Urząd Miejski.

Zobacz również: Narodowe Czytanie w Parku Miejskim
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments