Administrator Apostolski Diecezji Kaliskiej abp. Grzegorz Ryś w opublikowanym komunikacie prosi księży Diecezji Kaliskiej, by nie odprawiali mszy na cmentarzach 1 i 2 listopada.

– W ślad za skierowaną do wszystkich biskupów diecezjalnych prośbą abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego KEP, proszę, aby na terenie diecezji kaliskiej  1 i 2 listopada sprawować Msze święte wyłącznie w świątyniach parafialnych (jeśli trzeba, zwiększając ich liczbę), pozostawiając cmentarze jedynie do modlitwy indywidualnej. Postanowienie to nie dotyczy tych kaplic cmentarnych, w których Msza święta sprawowana jest regularnie – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Diecezji Kaliskiej, a który podpisał Administrator Apostolski Diecezji Kaliskiej abp. Grzegorz Ryś.

Jednocześnie diecezja prosi o powstrzymanie się od tłumnego odwiedzania cmentarzy – „łaskę odpustu zupełnego ofiarowanego za zmarłych można uzyskiwać przez całą oktawę uroczystości Wszystkich Świętych, dlatego proszę o odkładanie nawiedzania cmentarzy na czas po 2 listopada, tak, aby unikać dużych zgromadzeń.”

Jak informuje na swojej stronie Parafia Konkatedralna pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrowie Wielkopolskim – „W Uroczystość Wszystkich Świętych, w niedzielę 1 listopada, na ostrowskich cmentarzach przy ul. Bema i ul. Limanowskiego nie będą odprawiane Msze św. oraz nabożeństwa za zmarłych.”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments